FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy razem najczęściej zadawane przez Państwa pytania oraz odpowiedzi. Jeżeli mimo, to macie Państwo jakieś pytanie. Bez wahania kontaktujcie się z nami telefonicznie lub mailowo.

Ogólne pytania

Jako spółka córka  Dethleffs oferujemy pojazdy Dethleffs i Sunlight, a dodatkowo wynajem samochodów firmy Globecar oraz VW California.

Wszystkie pojazdy w wypożyczalni McRent mają nie więcej niż 2 lata.

Samochód kampingowy można zarezerwować do 14 dni przed terminem wypożyczenia. Rezerwacje w krótszym czasie są możliwe tylko w porozumieniu z poszczególnymi punktami wynajmu.

Osoba wypożyczająca musi posiadać aktualny dowód osobisty/paszport oraz prawo jazdy.

Jeśli chodzi o modele Compact, Family i Comfort wiek osoby wypożyczającej to minimum 21 lat, przy modelach Premium obowiązujący jest wiek minimum 25-ciu lat.

Każdy dodatkowy kierowca może przy przekazaniu pojazdu zostać bezpłatnie zarejestrowany w punkcie wynajmu. Osoba wynajmująca bierze na siebie odpowiedzialność za dodatkowego kierowcę.

Posiadanie prawa jazdy kategorii B co najmniej jeden rok, dotyczy pojazdów Compact, Family, Comfort.

Mogą Państwo zarezerwować pojazd za pośrednictwem McRent w nastęstępujący sposób:

 • Na miejscu w 95 punktach wynajmu McRent na świecie
 • Dzwoniąc pod bezpłatny numer centrali wypożyczalni: 07562 987 850 za pośrednictwem infolinii (Niemcy, pamiętajmy o kierunkowym 0049).

Camper zostanie Państwu przekazany po dokładnym wyczyszczeniu z zewnątrz i wewnątrz. Należy go oddać również  w takim samym stopniu czystości. Mycie zewnętrzne wliczone jest w cenę wynajmu. W przypadku sprzątania wewnątrz, opróżnienia zbiornika ścieków i/lub kasety toalety przy oddaniu kampera, zostaną naliczone dodatkowo koszty sprzątania, które zostaną poniesione przez punkt wynajmu, a które to czynności nie zostały dopełnione przez najemcę. Proszę wziąć pod uwagę, że ewentualne powstałe koszty będą do zapłacenia bezpośrednio na miejscu.

Proszę uwzględnić, że przy przejęciu samochodu dopełnienie formalności wymaga czasu ok. 1 godziny. Proszę ustalić w punkcie wynajmu konkretny termin przekazania pojazdu, by uniknąć dodatkowego czasu oczekiwania. Proszę nie planować na ten dzień dłuższej podróży i zarezerwować sobie odpowiedni czas na przejęcie kampera. Należy sprawdzić wraz z naszym pracownikiem czy pojazd jest w pełni wyposażony oraz czy istniejące ślady użytkowania zostały odnotowane w protokole zdawczo-odbiorczym.

Najkrótszy termin wynajęcia campera wynosi 7 dni . Krótsze terminy wynajmu należy ustalić w konkretnym punkcie wynajmu pojazdów kempingowych.

Nie, zajmujemy się wypożyczaniem camperów.

Ceny są na bieżąco ustalane przez McRent każdorazowo na czas sezonu.

Odpłatny wynajem samochodu kempingowego przez najemcę, traktowany jest jako działalność gospodarcza. Niniejszym nie można w dosłownym znaczeniu traktować stwierdzenia „ wynajem samochodu kempingowego przez osobę prywatną”.

Należy zwrócić uwagę przy wynajmie na wpisanie informacji do papierów pojazdu oraz dokładnie odnotować zezwolenie Kierowca-Najemca pojazdu, w przeciwnym razie nie skorzystacie Państwo jako najemca w przypadku szkody ze świadczeń ubezpieczenia!

Przy wynajmie samochodu otrzymują Państwo odpowiedni protokół, który przy zaistnieniu wypadku należy wypełnić. Podczas pożaru, kradzieży lub działań czynników atmosferycznych, działania zwierząt i tego typu szkód należy powiadomić niezwłocznie punkt wynajmu pojazdu oraz policję. Wynajmujący musi zostać poinformowany  o szczegółach przebiegu wypadku. Roszczenia o odszkodowanie pozostałych uczestników wypadku nie zostaną uznane.

Odbiór campera jest możliwe tylko w godzinach otwarcia punktu wynajmu. Należy pamiętać, że w niektórych wypożyczalniach w razie przejęcia pojazdu po południu, zwrot musi nastąpić w godzinach przedpołudniowych. Dokładny czas zostanie określony w ofercie.

Zezwolenie na zabranie zwierząt domowych musi być zatwierdzone bezpośrednio w punkcie wynajmu. Pojazd należy oddać w takim samym stopniu czystości w jakim został przejęty przez najemcę. W chwili zabrania zwierząt koszty czyszczenia pojazdu mogą wzrosnąć. Za bezpieczeństwo i przepisowy transport zwierzęcia odpowiedzialny jest najemca, jak również za przestrzeganie ewentualnych ograniczeń w podróży i posiadanie dokumentów np. aktualnych szczepień zwierzęcia.

Dla europejskich stacji/ camperów:

Podróże zagraniczne pomiędzy krajami w Europie są dozwolone. Większoć krajów europejskich jest dostępna i możliwa podróż campererm.

Ograniczenia występują dla następujących krajów:

 • Białoruś
 • Kosovo
 • Mołdawia
 • Maroko
 • Rosja
 • Turcja
 • Ukraina

Podróżujący do tych krajów, tylko po otrzymaniu akceptacji na piśmie od stacji wynajmującej. Podróże do krajów, objętych konfliktem zbrojnym.

Opłata serwisowa, zawiera nie tylko kosmetykę wnętrza samochodu oraz mycie zewnętrzne po wynajmie, ale również szkolenie z obsługi samochodu. Wszytstkie elementy kontrolne oraz kwestie techniczne będą pokazane wraz ze szczegółowym sposobem obsługi. Będą Państwo bardzo dobrze przygotowani do podróży, unikając zbędnego stresu, nawet jeśli to będzie pierwsza podróż kamperem.

Techniczne pytania

Mamy bardzo zróżnicowany wybór, możemy Państwu zaproponować małą furgonetkę dla dwóch osób (Compact Standard), jak również komfortowe  sześcioosobowe odpowiadające wymaganiom wszystkich urlopowiczów.

W naszej ofercie nie posiadamy samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów jak również w hak holowniczy.

W momencie przekazanie kampera otrzymują Państwo dwie pełne 11 kg butle gazowe, które bez żadnych dopłat można zwrócić puste. Na wielu stacjach benzynowych jak również na kempingach mają Państwo możliwość napełnienia butli gazowych.

Należy pamiętać, że za granicą są zróżnicowane podłączenia i różne typy butli gazowych, zatem do wypełnienia niemieckiej butli gazowej, będą Państwo potrzebować odpowiedni adapter, o który można zapytać bezpośrednio w punkcie wynajmu. Butle gazowe, będące w wyposażeniu kampera nie mogą być wymieniane na zagraniczne butle gazowe.

Na wielu stacjach benzynowych, placach kempingowych i w specjalnych punktach zaopatrzenia w czystą wodę. W większości przypadków za niewielką opłatą.

Nasze pojazdy wyposażone są w silniki  turbo diesel najnowszej generacji.

Finansowe pytana

Tak, przy przekazaniu pojazdu jest do zapłacenia kaucja 5.000,00 PLN . Przy wpłacaniu kaucji kartą kredytową wymagana jest zgodność posiadacza karty i najemcy. Alternatywnie mogą Państwo dokonać przelewu kaucji wraz z resztą sumy wynajmu. Proszę mieć na uwadze, że żaden punkt wynajmu nie przekaże pojazdu, dopóki kaucja nie wpłynie bezpośrednio na konto wypożyczalni.

W przypadku rezygnacji przed wiążącą rezerwacją, obowiązują następujące opłaty:

 • 50 dni przed rozpoczęciem wynajmu (dzień odbioru kampera), pobierzemy opłatę manipulacyjną 1500 zł
 • pomiędzy 49 a 15 dniem przed dniem wynajmu 50% ceny wynajmu
 • krócej niż 15 dni przed dniem wynajmu 80% ceny wynajmu
 • w dniu wynajmu lub w przypadku nieodebrania pojazdu 95% ceny wynajmu

(patrz: ogólne warunki handlowe)

W punkcie wynajmu, w którym następuje przekazanie pojazdu, powinien nastąpić także zwrot. W niektórych punktach wynajmu mogą Państwo zarezerwować kampera tylko w jedną stronę. W tym przypadku miejsce przekazania i zwrotu będą naturalnie różne. Należy przed datą rozpoczęcia terminu wynajmu dokładnie ustalić i obliczyć koszty jednokierunkowego wynajmu. Taka opcja wynajmu jest możliwa tylko na indywidualne zamówienie.

Oprócz  VW California Coach (bez prysznica i toalety), wszystkie oferowane przez nas pojazdy wyposażone są w aneks kuchenny, lodówkę, kuchenkę, toaletę z umywalką, prysznicem i WC (kaseta), instalację grzewcza, zbiornik świeżej i zużytej wody, pasy bezpieczeństwa w części mieszkalnej, wspomaganie kierownicy, przedłużacz i kabel połączeniowy, wtyczkę typu  europejskiego 230V, akumulator 12V do części mieszkalnej, zasilacz, bagażnik rowerowy, radio stereo z odtwarzaczem CD. Wyposażenie takie jak naczynia, wyposażenie kuchenne, foteliki dziecięce lub łańcuchy śniegowe dostępne są na specjalne zamówienie i za dodatkową opłatą.

Dodatkowo cena wynajmu zawiera:

 • Całkowity przebieg*
 • Podatek VAT
 • Ubezpieczenie AC/ON/ NW ( z 5.000 PLN udziału własnego w przypadku szkody)
 • Gwarancje mobilności oraz pakiet assistance Fiata
 • Markizy
 • Kamerę cofania
 • Pakiet bezpieczeństwa Dethleffs
 • Urządzenia klimatyzacyjne kabiny kierowcy
 • Bagażnik rowerowy
 • Mycie zewnętrzne
 • 2 butle gazowe
 • Kliny blokujące
 • Kabel CI
 • Przedłużacz
 • Chemię do toalety
 • Węża do wody

Proszę wziąć pod uwagę, że zasady dotyczące kaucji są zróżnicowane za granicą.

* za wyjątkiem ofert specjalnych, wtedy dodatkowe kilometry będą rozliczane wg cennika

Autocasco pojazdu z udziałem własnym 5.000 PLN, Assistance wg oferty akutalnej.

Oraz OC, NNW, zielona karta

Top